U 17-ročného mladíka našli drogy

ilustračné foto: polícia

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Trenčíne vzniesol obvinenie 17-ročnému chlapcovi zo zločinu Nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi.


Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo dostatočne preukázané, že obvinený na Hasičskej ulici v Trenčíne pred miestnym pohostinstvom neoprávnene prechovával pri sebe 179 kusov fialových šesťuholníkových tabletiek, v ktorých bola zistená prítomnosť drogy slangovo nazývanej extáza.

Polícia taktiež u mladíka zaistila bledý hrudkovitý materiál, v ktorom bola zistená prítomnosť kokaínu a to v množstve minimálne 39 bežných jednorazových dávok.

Polícia spracovala na obvineného podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby. O tom, či bude mladík stíhaný väzobne rozhodne súd v najbližších hodinách. Obvinenému, v prípade dokázania viny, hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov. „Vzhľadom k tomu, že sa jedná o mladistvého páchateľa, v zmysle zákona sa trestná sadzba v jeho prípade znižuje na polovicu,“ dodala trenčianska policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.