22. júna 2024

Tragický požiar bytovky v Handlovej. Polícia obvinila ženu

ilustračné foto: polícia

HANDLOVÁ

Po takmer štrnástich mesiacoch od tragického požiaru v bytovom dome na Okružnej ulici, pri ktorom zahynuli štyri osoby, vzniesol policajný vyšetrovateľ obvinenie pre prečin všeobecného ohrozenia voči 65-ročnej žene.

„Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že obvinená si vo večerných hodinách zapálila vo svojom byte na piatom poschodí relaxačnú sviečku, ktorá bola položená na drevenej krabici a táto bola položená na sklenenom stolíku. Počas horenia sviečky zaspala. Zobudila sa krátko pred 1:00 po tom, ako začala pod sviečkou horieť drevená krabica. Obvinená sa snažila tento oheň uhasiť, čo sa jej však nepodarilo. Po tom, ako začal horieť aj koberec, otvorila okno, pričom v dôsledku prúdenia vzduchu sa oheň rozšíril do celého bytu,“ priblížila prípad trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

Žena sa snažila oheň uhasiť aj tým, že chcela z chodby zobrať hasiaci prístroj, pričom sa jej zabuchli dvere do bytu a už sa tam nemohla dostať. „Požiar sa z jej bytu rozšíril aj do ďalších častí bytového domu a došlo k silnému zadymeniu spoločných priestorov. Pri tejto tragickej udalosti zahynuli manželia vo veku 46 a 48 rokov, dve ženy vo veku 40 a 65 rokov a jeden muž vo veku 25 rokov utrpel ľahšie zranenie tým, že sa nadýchal splodinami horenia,“ dodala Kuzmová.

Tragédia sa stala v noci z 15. na 16. júna 2022. Škoda na bytovom dome bola vyčíslená vo výške viac ako 320-tisíc eur a na 42 z celkového počtu 55 bytových jednotiek vo výške takmer 150-tisíc eur.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *