22. júna 2024

Tragický koniec pátrania. Športovca našli mŕtveho

SKÚŠKA

Športovca našli mŕtveho. FOTO: zregionu.sk

Rozsiahle pátranie po športovcovi malo smutný koniec. Bežec a tréner Milan M. (†50) z Považskej Bystrice si išiel v nedeľu ráno zrejme zabehať.

Odvtedy sa však po ňom akoby zľahla zem. Hľadali ho desiatky profesionálov i dobrovoľníkov v náročnom teréne a zlom počasí. Žiaľ, dnes popoludní pátrači oznámili najhoršiu správu. Manžela a otca našli bez známok života.

Milan odišiel v nedeľu ráno (27. augusta) z miesta svojho bydliska na svojom aute a viac sa už domov nevrátil. “Následným pátraním bolo zistené, že nezvestný v čase o 08:00 h odstavil svoje vozidlo pri hydrocentrále v Považskom Podhradí odkiaľ odišiel pravdepodobne behať doposiaľ nezisteným smerom,” uviedla polícia, ktorá cez sociálne siete a média požiadala o pomoc pri pátraní aj verejnosť.

Rozsiahle pátranie v zlom počasí a ťažkom teréne

Do pátrania sa popri polícii zapojil aj široký tím dobrovoľníkov, ktorí prepátrali rozsiahle územia v Považskej Bystrici, kde by sa podľa indícií mohol Milan nachádzať. “Využitím špeciálnej techniky, ako napríklad dronov s termokamerami, sme mohli efektívne prehľadať pomerne veľké územie, vrátane ťažko dostupných miest. Naši pátrači, spolu s členmi dobrovoľných hasičských zborov, políciou a ďalšími dobrovoľníkmi, dôkladne prepátrali trasy a lesnaté úseky, na ktorých Milan zvykne behávať,” priblížil priebeh pátrania Pohotovostný pátrací tím.

Pátranie po športovcovi Milanovi skončilo tragicky. Zdroj: FB/Pohotovostný pátrací tím

Napriek obrovskému úsiliu sa Milana podarilo nájsť až v stredu popoludní. “Pátralo sa niekoľko dní v ťažkom teréne a zlom počasí, ale ani do poslednej chvíle to nikto nevzdal.  Žiaľ pri dnešnej pátracej akcií, príslušníci poriečneho oddelenia Policajného zboru našli nezvestného Milana už bez známok života,” oznámil Pohotovostný pátrací tím.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *