25. mája 2024

Tragická nehoda. Po zrážke auta s autobusom, jeden mŕtvy

0

ilustračné foto: polícia

Jednu obeť si vyžiadala dopravná nehoda, ktorá sa stala dnes krátko pred 6:00 na ceste medzi obcami Raslavice a Janovce v okrese Bardejov. Zrazilo sa tam sedemmiestne auto s autobusom.

Ako ďalej informoval operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove, neprežil jeden človek z posádky auta, šesť ďalších pasažierov bolo zranených. V autobuse sa v tom čase viezlo 10 ľudí vrátane vodiča, nikto z nich sa nezranil.

Ako neskôr uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva HaZZ v Prešove Miroslava Knišová, ďalším účastníkom nehody bola aj dodávka. V čase nehody sa v nej viezol vodič, ktorý neutrpel žiadne zranenia.

Na mieste zasahovali štyria hasiči s jedným kusom techniky. Tí asistovali posádkam záchrannej zdravotnej služby pri ošetrení a naložení zranených osôb do sanitiek, ktoré smerovali do okolitých nemocníc. Havarované vozidlá zabezpečili proti vzniku požiaru a úniku prevádzkových kvapalín.

Podľa hovorkyne prešovskej krajskej polície Jany Ligdayovej boli vodiči na mieste podrobení dychovým skúškam, vo všetkých troch prípadoch bol výsledok negatívny. Ako ďalej konkretizovala, obeťou nehody bol 29-ročný spolujazdec v osobnom aute, ktorý zraneniam podľahol na mieste.

Škoda na vozidlách bola predbežne odhadnutá na približne 15-tisíc eur. „Dopravná nehoda je v štádiu šetrenia, polícia bude skúmať presnú príčinu vzniku dopravnej nehody, ako aj mieru zavinenia jej účastníkov,“ dodala. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bardejove v prípade začal trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia, ako aj vo veci trestného činu ublíženia na zdraví.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *