25. mája 2024

Tragická hromadná nehoda na diaľnici

ilustračné foto, FOTO: polícia


Na diaľnici D1 na zjazde do Považskej Bystrice v smere na Trenčín sa stala včera krátko pred polnocou hromadná dopravná nehoda 3 osobných motorových vozidiel a mikrobusu.


Na základe doteraz zisteného, 49-ročný vodič z doposiaľ nezistených príčin ostal s vozidlom Ford Galaxy  stáť  kolmo na os diaľnice cez oba jazdné pruhy. Do neho v hustej hmle narazil mikrobus zn. Mercedes a následne aj ďalšie vozidlo Škoda Fabia.

Potom ešte do vozidla Škoda Fabia narazilo vozidlo VW Passat. Pri nehode utrpel 49-ročný vodič vozidla Ford Galaxy zranenia, ktorým na mieste podľahol. Ďalších 6 osôb bolo ľahko zranených a prevezených na ošetrenie do nemocnice v Považskej Bystrici a v Trenčíne.

Alkohol u vodičov zistený nebol. Celková škoda na vozidlách bola predbežne vyčíslená na 29.000 EUR. Po nehode boli časti vozidiel rozhádzané v úseku asi 200 metrov. Z toho dôvodu bola diaľnica v danom úseku neprejazdná takmer 6 hodín. Odklon dopravy bol riadený hliadkami PZ.

Na mieste bol prítomný aj znalec z odboru cestnej dopravy. Okolnosti dopravnej nehody, miera zavinenia ako aj presná príčina sú predmetom vyšetrovania, ktoré bolo začaté vo veci prečinu Usmrtenie.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: