TRAGÉDIA: Športovec Vlado zomrel na prekliatom mieste

Lavínové nebezpečenstvo na horách naďalej trvá a vrch Krížna vo Veľkej Fatre potvrdila svoju neslávnu povesť jedného z najnebezpečnejších kopcov v tomto ohľade.

  • 8. február 2024 – 19:00

Naposledy si lavína v našich horách vyžiadala život Vladimíra († 65), ktorého zasypala koncom januára aj s kamarátom (45).

Žiaľ, ani napriek rýchlej pomoci kamaráta, ktorý sa dokázal vyhrabať, a leteckých záchranárov, sa ho už oživiť nepodarilo. “Jeden lyžiar padal s odtrhnutou lavínou strmým terénom približne 200 metrov a ostal zasypaný pod snehom. Druhý bol zasypaný iba čiastočne, okamžite začal s vyhľadávaním kamaráta. Po tom, ako sa mu ho podarilo nájsť a vyhrabať spod snehu, začal s jeho oživovaním,” priblížila vrtuľníková záchranná služba ATE.

Po príchode záchranárov pokračovala lekárka v resuscitácii aj pomocou automatického resuscitačného prístroja. Na mieste hrozil pád sekundárnej lavíny a muža tak museli z miesta čo najskôr evakuovať. “Počas medzipristátia ho preložili na palubu a počas celej záchrannej akcie a prevozu ho kontinuálne resuscitovali. Žiaľ, aj napriek maximálnemu úsiliu o jeho záchranu zraneniam počas prevozu podľahol,” dodali leteckí záchranári, ktorí ošetrili aj ľahké zranenia 45-ročného kamaráta zosnulého.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Môže sa Vám ešte páčiť...