TRAGÉDIA: Spadnutý strom zabil ženu POPRAD

ilustračné foto: archív

Publikované: 2024-04-01 15:40:07

Na Slovensku úraduje mimoriadne silný, južný vietor. Jeho najvyššie nárazy sú zaznamenávané na horách a v oblasti severného Slovenska. Uvádza to imeteo.sk.

Najsilnejší vietor je zaznamenávaný na Orave, kde poryvy vetra prekračujú rýchlosť až 80 km/h. V Liesku na Orave dosiahol poryv vetra rýchlosť 87 km/h. Telgárt hlási 83 km/h a Poprad 77 km/h.

Takýto silný vietor už predstavuje veľké nebezpečenstvo.

Vysoké nárazy vetra zaznamenávajú aj amatérske stanice. Napríklad v Terchovej aktuálne dosiahol poryv vetra rýchlosť až 90 km/h.Silný vietor už na severe vyvrátil niekoľko stromov. Stromy popadali aj v Lietave, v Zuberci, v Likavke, v Námestove, či v Dolnom Kubíne.

Pre silný vietor a popadané stromy musela polícia uzatvoriť niekoľko ciest: cestu II/520 v oblasti Suchej Hory, v okrese Tvrdošín, pre možný pád stromov uzavrela polícia z bezpečnostných dôvodov cestu III/2311 medzi Habovkou a Oravicami.

Silný vietor naberá na sile a jeho maximálne nárazy vetra budú vrcholiť okolo 15.00. Najsilnejší vietor je najmä na severe a severozápade.Silný vietor má už aj prvú obeť. V mestskej časti Stachonie v Zakopanom došlo k tragickej udalosti, keď náhly poryv vetra spôsobil pád stromu priamo na auto v pohybe. Tragédia si vyžiadala život 23-ročnej ženy, ktorá auto šoférovala spolu so svojím psom.

Na vyslobodenie zakliesnenej ženy z trosiek auta museli použiť špeciálne vybavenie. Napriek všetkému úsiliu hasičov o resuscitáciu, žena zraneniam podľahla. Okolnosti tragického incidentu sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Nezdržujte sa v blízkosti stromov. Poryvy vetra totiž budú dosahovať maximálne poryvy a hrozí pád ďalších stromov.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Môže sa Vám ešte páčiť...