25. mája 2024

Pri Senici padlo malé lietadlo, ktoré patrilo Danovi Danglovi. Zahynuli pri tom dvaja ľudia

0

ilustračné foto: archív, polícia

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby prijalo na tiesňovú linku informáciu o páde malého lietadla pri Senici. 

„Podľa svedkov udalosti malo jednomotorové lietadlo preletieť ponad obývané domy a vzápätí sa z nezistených príčin zrútiť v tesnej blízkosti oplotenia jedného z domov,“ informuje trnavská polícia.

Senický vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia.

Polícia pokračuje v obhliadke miesta

„Obhliadka miesta činu pokračuje z technických dôvodov aj dnes, od skorého rána. Na mieste udalosti sú okrem policajných vyšetrovateľov aj vyšetrovatelia Leteckého úradu Ministerstva dopravy SR,“ dodáva polícia.

Hoci sa spočiatku predpokladalo, že tragédia sa stala pri akrobacii, podľa informácií, ktoré sa podarilo získať portálu tvnoviny od istého pilota, nebolo havarované lietadlo akrobatické. Nehode teda pravdepodobne nepredchádzali akrobatické manévre. „Niečo, čo zo zeme vyzerá ako akrobacia, môže byť pád alebo strata kontroly,“ povedal pilot.

Podľa zoznamu lietadiel Dopravného úradu patrí havarovaný stroj firme slovenského herca a moderátora Daniela Dangla. Dangl sa však pre TV Noviny odmietol k nešťastiu vyjadriť. „Prepáčte, nie som momentálne v stave sa k tomu vyjadrovať,“ uviedol.

Portál TV Noviny uvádza, že išlo o dvojmiestny stroj, konkrétne model WT9 Dynamic, ktorý na Slovensku vyrába v Prievidzi firma Aerospool. Jeho súčasťou je aj záchranný padák, ktorý však pravdepodobne obete nehody nestihli vystreliť.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *