22. júna 2024

TRAGÉDIA. Najprv na ceste zomrel syn Matej, teraz otec Ján

Pri nedeľnej havárii o život prišiel 62-ročný Ján. Zdroj: KR PZ Prešov

Tragickú zrážku dvoch áut, ktorá sa stala v blízkosti Spišského Podhradia v nedeľu (3. 9.) večer, neprežil jeden z vodičov.

O život prišiel len kúsok od svojho domu otec a dedko Ján († 62) zo susednej obce. Bolesť pre manželku Zdenku je o to väčšia, že pred časom pri dopravnej nehode už prišla o mladšieho syna.

K dopravnej nehode došlo na ceste I. triedy krátko po 20. hodine. Podľa dostupných informácií 62-ročný vodič Octavie prechádzal cez križovatku od obce Žehra, kde býval. Po hlavnej ceste však vtedy prechádzalo BMW, s ktorým došlo k zrážke.

Podľa informácií TV Markíza mu toto auto nabúralo do ľavej strany vozidla. Po náraze ho odhodilo do priekopy. Zakliesneného vodiča Octavie museli z vraku vystrihnúť hasiči, záchranári mu však už pomôcť nedokázali. Nehodu na mieste, žiaľ, neprežil.

“Vodičom druhého auta bol 43-ročný muž. Polícia skúma presnú príčinu vzniku dopravnej nehody, bude skúmať aj mieru zavinenia jej účastníkov. Mladší z vodičov bol na mieste podrobený dychovej skúške, výsledok bol negatívny. Podľa predbežného vyjadrenia lekára utrpel ľahké zranenie,” uviedla krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová.

V druhom aute sa viezol okrem vodiča aj spolujazdec. Obaja skončili v nemocnici.
Na vozidlách vznikla materiálna škoda vo výške približne 17.500 eur. Polícia začala v prípade trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia.

Mladšiemu synovi nedal prednosť vodič Audi

Pre rodinu zosnulého Jána ide už druhú tragédiu na cestách. Pred šiestimi rokmi pri dopravnej nehode zahynul Jánov mladší syn Matej (†26). Mladý motorkár prišiel o život po zrážke s osobným autom.

Ako vtedy informovala polícia, šofér Audi A4 idúci po Hlavnej ulici v meste Krompachy pri odbočovaní vľavo nedal prednosť v jazde protiidúcemu motocyklu, ktorý viedol Matej. Motocyklista utrpel ťažké zranenia, ktorým v nemocnici podľahol.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *