18. júna 2024

Tragédia na Zelenej vode. Muža našli utopeného

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – Polícia v Novom Meste nad Váhom vyšetruje okolnosti úmrtia muža počas sobotňajšieho kúpania na Zelenej vode.

Na základe doteraz zisteného, krátko pred 13:00 hod. bol pomocou záchranného člna pri miestnom bare v časti trávnatého porastu vytiahnutý z vody muž bez známok života. Na brehu záchranári začali vykonávať resuscitáciu na neodkladnú záchranu života a zdravia.

Hovorkyňa trenčianskej polície.

Následne bol muž v kritickom stave prevezený posádkou RZP do nemocnice. Bohužiaľ z nemocnice prišla smutná správa, že 37 ročný muž svoj boj o život prehral. Polícia v súvislosti s touto udalosťou vedie trestné stíhanie vo veci prečinu Usmrtenie. Okolnosti a príčiny tejto tragickej udalosti sú predmetom vyšetrovania.

FOTO: Požiar auta priamo na ceste

Leto je v plnom prúde. Pri kúpaní však nezabudnite byť obozretní a dbajte v prvom rade na bezpečnosť. Nepreceňujte svoje sily. Ak ste unavený alebo nie ste v dobrej kondícii, nechoďte plávať. Plávajte len vo vyhradených vodách – rešpektujte zákaz kúpania (plávania). Do vody vstupujte postupne s osviežením pod sprchou, či vo vode. Neskáčte z veľkých výšok dolu hlavou do neznámej vody, kde nepoznáte hĺbku. Nikdy neplávajte samostatne na dlhé vzdialenosti, ale v skupine rovnobežne s pobrežím.

Motorkár na Harley nemal šancu na prežitie

Vyhýbajte sa miestam, kde sú vodné rastliny a naplavené kmene stromov. Nekúpte sa v miestach prúdiacich riek, kde sú vodné kaskády a víry. Nebezpečenstvo vám hrozí v blízkosti hrádze, ale aj na štrkoviskách, kde vás môže voda strhnúť do hĺbky. Nechoďte plávať v noci a po požití alkoholických nápojov. Nie je vhodné plávať ani v blízkosti motorových člnov a lodí. Rešpektujte tieto základné pravidlá a správajte sa počas leta zodpovedne!

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *