25. mája 2024

Tragédia na Rely Dakar. Pretekár Falcon podľahol zraneniam

15.1. 2024 – 19:00

Štyridsaťpäťročný jazdec zomrel osem dní od transportu do nemocnice v saudskoarabskom Al-Duwadimi. Úmrtie skúseného Španiela potvrdil na sociálnej sieti jeho tím TwinTrail Racing.

„Lekársky tím potvrdil, že neurologické poškodenie spôsobenie zástavou srdcovo-cievneho obehu v čase nehody je nezvratné,“ citovala vyhlásenie TwinTrail Racing agentúra AFP.

Španielsky pretekár utrpel pri páde opuch mozgu v dôsledku zlomeniny stavca. Pri nehode si zlomil tiež päť rebier, ľavé zápästie a kľúčnu kosť. Katalánec sa predstavil na Dakare druhýkrát.

Po páde ho našli v bezvedomí a letecky ho vrtuľníkom transportovali do nemocnice v Al-Duwadimi. Neskôr ho lekári repatriovali do Španielska, kde ho umiestnili na jednotku intenzívnej starostlivosti.

„Carles bol usmievavý a vždy aktívny človek. Užíval si všetko s vášňou, najmä motorky. Užíval si, že je šťastný na motocykli. Musíme si ho pamätať pre jeho úsmev a pocit šťastia, ktorý v každom z nás vytváral. V mene rodiny a tímu vás prosíme o zachovanie súkromia pri rozlúčkových aktoch, ktoré sa uskutočnia v najbližších dňoch,“ uviedol Falconov tím vo vyhlásení.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: