Tragédia na ceste domov: Auto sa zrútilo z cesty, vodič nehodu neprežil

Tragická nehoda neďaleko Banskej Bystrice. Vyhasol pri nej život 41-ročného otca dvoch malých detí, ktorému sa stala osudnou cesta domov neskoro večer z práce.

Auto zišlo mimo cesty. FOTO: polícia

Vodič neďaleko Hornej Mičinej stratil nad autom kontrolu a to sa zrútilo z cesty. Našli ho pod cestou zakliesnené medzi stromami a muža zaseknutého za volantom. Z cesty ho pritom vôbec nebolo visieť. Na miesto prišli aj záchranári, ale nedokázali mu už pomôcť.

„Vodič na osobnom aute Škoda Karoq havaroval v pondelok vo večerných hodinách, v čase 21:25 hod. systém eCall zabudovaný vo vozidle oznámil na linku 112 vznik dopravnej nehody. Na miesto bola okamžite vyslaná policajná hliadka, ktorá lokalizovala havarované vozidlo za zvodidlami mimo cesty, v lesnom poraste,“ informovala banskobystrická polícia.

Vodič pravdepodobne pri prejazde tiahlej ľavotočivej zákruty v smere od Banskej Bystrice na Hornú Mičinú z doposiaľ nezistených príčin prešiel s vozidlom v smere jazdy mimo cesty, spodnou časťou vozidla nabehol na zvodidlá a následne narazil do stromov. Po náraze zostalo auto prevrátené na ľavej bočnej strane mimo vozovky.

Vodič pri dopravnej nehode utrpel vážne zranenia, ktorým na mieste podľahol. U nebohého bola nariadená súdna pitva. „Polícia začala trestné stíhanie pre usmrtenie a do vyšetrovania bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy,“ doplnila polícia.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.