TRAGÉDIA: Muž neprežil zrážku s rýchlikom

Ďalšia tragédia na koľajniciach, tentoraz na Spiši. Jazdu vlakovej súpravy prerušil muž v koľajisku. Rušeň ho zachytil a muž nemal šancu prežiť.

ilustračné foto: Michal Hanko


Doprava na hlavnom ťahu meškala desiatky minút. O tragédií informovali noviny.sk. Muža zrazil vlak Intercity, ktorý smeroval z Viedne do Košíc. Vošiel do koľajiska náhle a postavil sa chrbtom k vlaku. Hasiči aj záchranári vyrážali do Vítkoviec zachraňovať ľudský život, žiaľ, boli už bezmocní. „Boli sme vyslaní k osobe, ktorá bola zakliesnená pod vlakom. Keď sme prišli na miesto, zistili sme, že osoba nie je zakliesnená pod vlakom, ale nachádza sa v prednej časti vlaku,“ informoval Ľubomír Karkula, veliteľ zásahu hasičov zo Spišskej Novej Vsi.

Polícia spočiatku muža nevedela identifikovať, nakoľko nemal pri sebe žiadne doklady. Odhaliť totožnosť im pomohol miestny obyvateľ. Zistili, že nebohý pochádza z vedľajšej dediny. „43-ročný muž utrpel pri zrážke zranenia nezlučiteľné so životom. U rušňovodiča bola vykonaná dychová skúška, výsledok bol negatívny. Bližšie okolnosti polícia vyšetruje. V danej veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,“ uviedla Jana Mésarová, košická krajská policajná hovorkyňa.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.