22. júna 2024

Toto nečakali. Chlapca na kolotoči zasiahol elektrický prúd

TRNAVA – V Hornej Krupej neďaleko Trnavy sa zábava na detskom reťazovom kolotoči zmenila na krik. Dva a pol ročného chlapca tam zasiahol elektrický prúd.

V obci mali kultúrne dni. Rodičia dali malého Mathiasa na malý reťazový kolotoč. Keď sa ho chlapec dotkol, zasiahla ho elektrina a spustil krik. Matka ho utekala utíšiť, keď tiež zacítila ranu elektrickým prúdom. „Pred tým vraj bol jeden chlapček tam, ale nič sa mu nestalo a on, keď sa chytil, aj mamičku potriaslo, boli do pondelka v nemocnici,“ povedala pani z dediny. ​

Dieťa previezla záchranka v sprievode polície do trnavskej nemocnice, kde bolo dva dni na pozorovaní. Je mimo ohrozenia života. „Dobre, že to dopadlo tak, ako to dopadlo. Mohlo to oveľa horšie dopadnúť,“ povedala ďalšia obyvateľka obce Beáta. Aj ona chcela ísť so synom na reťazový kolotoč. „Pol hodinu na to mi písala kamarátka moja, čo sa stalo, že nemám tam dávať deti,“ dodala Beáta.

Policajti na mieste zistili, že majiteľ sa nevenoval obsluhe kolotoča a poveril ňou iba 14-ročné dieťa. Prevádzkovateľ vraj zatiaľ popíjal. „Policajti prevádzkara podrobili dychovej skúške, ktorá bola pozitívna. V dychu mal 0,23 promile,“ uviedla trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová. „Hneď ráno sa tak nejako vytratili o piatej, šiestej ráno a videl muž, že už to balili, asi utekali,“ povedala Beáta.

Podľa ďalších informácií kolotoč nebol uzemnený. Policajti kolotoč zaistili a poslali na znalecké skúmanie. „Preveria aj všetky dokumenty, ktoré súvisia s prevádzkou kolotoča,“ dodala policajná hovorkyňa. Nešťastie riešia ako prečin všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: