13. júna 2024

Syn zabalil telo mŕtveho otca do igelitu

0

FOTO: KRIMI správy, polícia

„Policajná hliadka v byte našla telo muža v značnom štádiu rozkladu, zabalené v igelitovej fólii a obviazané lepiacou páskou,“ informovala Jana Ligdayová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove. Starší syn priznal, že otca takto zabalil práve on, a to s ohľadom na o dva roky mladšieho brata. Bál sa, ako bude otcovu smrť prežívať, keď vie, ako ťažko pred pár rokmi niesol matkino úmrtie. „Ja iba viem povedať, že oco zomrel a keď zomrel, ja som spanikáril. A som ho zabalil. Nechcel som povedať bratovi, že už je mŕtvy,“ povedal Pavol, syn nebohého muža.

Ku skutku došlo za dverami bytu v Humennom. Policajti potvrdili, že synovia žili s mŕtvolou otca zabalenou v igelite niekoľko týždňov. Pavol to potvrdil. Bezprostredne po objavení tela skončili obaja synovia za mrežami cely. Policajti potvrdili, že prípad vyšetrujú ako obzvlášť závažný zločin vraždy. Bratov napokon zo zadržania prepustili. Pavol nám povedal, že dnes už vie, že nekonal správne. „Keby som vedel to, čo dnes, by som to inak urobil. Nechcel som riskovať, brat by to nezniesol vtedy,“ povedal Pavol.

Cudzie zavinenie bolo vylúčené

Prípad na mieste prevzal prešovský krajský policajný vyšetrovateľ. Nasledovalo znalecké skúmanie. Jeho úlohou bolo zistiť aj to, čo sa pod smrť muža podpísalo a či v tomto prípade mohlo ísť o cudzie zavinenie. „Keď som ho išiel skontrolovať večer, tak bol už mŕtvy,“ opísal Pavol.

Cudzie zavinenie je definitívne vylúčené. „Analýzou znaleckého posudku pitvy nebohého nebolo zistené cudzie zavinenie v súvislosti s jeho úmrtím,“ priblížila Ligdayová. Vyšetrovanie však naďalej pokračuje. Policajti riešia manipuláciu s telom od času úmrtia do doby nájdenia a z toho vyplývajúcu trestnoprávnu zodpovednosť. Syn Pavol si uvedomuje, že to bola chyba veľká. „Ja to ľutujem, to, čo som spravil. Mrzí ma to, že som nepovedal, ale oco už nedýchal, odmeral som mu tep, nedýchal,“ dodal Pavol.

Pridajte sa k nám na Facebook! Pridajte sa k nám na Facebook!

KVÍZ: Ste skúsený vodič alebo skúsená vodička?

Ruku na srdce, myslíte si, že ste skúsený vodič? V našom kvíze sa spolu totiž pozrieme na teoretické otázky, ktoré by ste si mali pamätať z autoškoly. Sme zvedaví, ako sa s nimi popasujete. Schválne, či by ste vodičský preukaz dostali aj dnes!

1 / 10

1.

  1. Vodič je definovaný ako osoba, ktorá

2 / 10

2.

  1. Ak sa premávka vo vyhradenom jazdnom pruhu riadi osobitnými svetelnými signálmi,

3 / 10

3.

  1. Krajnicou sa rozumie

4 / 10

4.

  1. Vodič nesmie pri cúvaní

5 / 10

5.

  1. Povinnou výbavou motorového vozidla kategórie M a N je

6 / 10

6.

  1. Predné svetlomety do hmly a zadné svietidlá do hmly vodič smie použiť

7 / 10

7.

  1. Vodič nesmie zastaviť a stáť

 

8 / 10

8.

  1. Ak je nesúlad medzi zvislými dopravnými značkami a vodorovnými dopravnými značkami, tak

9 / 10

9.

  1. Križovatkou s riadenou premávkou sa rozumie

10 / 10

10.

  1. Vodič motorového vozidla nesmie predchádzať iné motorové vozidlo na diaľnici,

Vyhodnocujem váš kvíz. Čakajte prosím.

The average score is 38%

0%

Autor: Jana Tóthová

Máte tip na článok?
NAPÍŠTE NÁM:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *