22. júna 2024

Študentské internáty sú v zlom stave

Átriové domy v Mlynskej doline. Foto: Štefan Puškáš.

Rekonštrukcia internátov síce zvýšila komfort študentov, ale zmeny nestačia na to, aby sa priblížili štandardom v zahraničí. Upozornil na to Najvyšší kontrolný úrad SR (NKÚ), ktorý pripomenul, že dôležitým faktorom pri výbere školy je popri kvalite výučby aj úroveň ďalších služieb či podmienok pre život vysokoškoláka. Informovala o tom hovorkyňa úradu Daniela Bolech Dobáková.

Úrad upozornil, že slovenské vysoké školy zápasia so zastaraným vybavením a zlým technickým stavom študentských domovov, na ktorých obnovu či rekonštrukciu nemajú dostatok financií. „Študentský domov nemá byť iba miesto na prespatie, ale pokračovaním vyučovacieho a vedecko-výskumného procesu vrátane možností tvoriť, skúmať, rozvíjať osobnostný a odborný potenciál študentov,“ ozrejmila podpredsedníčka NKÚ Henrieta Crkoňová.

Najviac nezrekonštruovaných izieb mala z kontrolovaných internátov Technická univerzita v Košiciach, a to 73 percent. Nasleduje Ekonomická univerzita v Bratislave so 696 nezrekonštruovanými izbami. Najviac izieb zrekonštruovali na Slovenskej technickej univerzite Bratislava, konkrétne 1 808.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *