25. mája 2024

Streľba v Bratislave: Muž spustil náhodnú streľbu na okoloidúcich

0

ilustračné foto: archív KRIMI správy

V bratislavskej mestskej časti Dúbravka na Fedákovej ulici došlo v noci zo stredy na štvrtok k streľbe.

Útočník si za terče podľa prvotných informácií vyberal náhodných okoloidúcich. Ako prvý o tom informoval web noviny.sk. Podľa dôveryhodného zdroja Štandardu muž narodený v roku 1991 strieľal z druhého poschodia tamojšieho bytového domu a neskôr aj priamo na ulici.

Celkovo padlo najmenej sedem výstrelov. Upresnil, že streľba sa odohrala asi o pol druhej ráno. „Na krátky čas streľbu prerušil, vbehol naspäť do bytu a po pár sekundách sa z bytu ozval výbuch. Na ceste z bytu vybehol na policajtov s nožom. A tí ho smrteľne zranili na medziposchodí. Muž mal vykrikovať, že ich pozabíja,“ píšu noviny.sk.

AKTUALIZOVANÉ:

Dvaja zranení po nočnej streľbe v bratislavskej Dúbravke zostali po operácii hospitalizovaní v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB), tretieho po ošetrení prepustili domov. Uviedla to hovorkyňa nemocnice Eva Kliská. „Jeden pacient s priestrelom ruky utrpel stredne ťažké zranenie, bol ošetrený a prepustený do domácej liečby, jeho stav si nevyžadoval hospitalizáciu. Ďalší dvaja pacienti utrpeli ťažšie zranenia, obaja sa museli podrobiť operačnému zákroku,“ priblížila Kliská.

Obaja sú podľa jej slov mimo ohrozenia života a pod stálym dohľadom zdravotníkov na jednotke intenzívnej starostlivosti. „Utrpeli strelné poranenie ramena a lakťu, jeden z týchto pacientov mal okrem strelných rán aj rezné rany v oblasti krku, ktoré mu spôsobil útočník,“ spresnila. Jeden zo zranených sa nachádza v bratislavskej Nemocnici Bory. „Stav pacienta je stabilizovaný,“ uviedla špecialistka siete nemocníc Svet zdravia Bianka Krejčíová.

Útočník, ktorý v bratislavskej Dúbravke strieľal z okna na ľudí, mal čistý register trestov. Polícia s ním v minulosti riešila iba priestupok v súvislosti s používaním pyrotechniky. Streľbu považujú policajti zatiaľ za skratové konanie. Informoval o tom vo štvrtok policajný prezident Štefan Hamran. Nájdené legálne držané zbrane podľa neho patrili otcovi útočníka.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *