22. júna 2024

Stratil sa Bobo. Majiteľ po ňom už týždeň pátra

Majiteľ papagája druhu Žako Kongo už týždeň hľadá svojho miláčika Boba, no neúspešne. Za nájdenie ponúka nemalú finančnú odmenu.

V sobotu (26.8.) večer vyletel nešťastnou náhodou z okna bytu v Bánovciach nad Bebravou papagáj menom Bobo. Naposledy ho videli susedia v nedeľu (27.8.) večer v okolí Partizánskej ulice.

Ide o druh Žako Kongo. Je to sivý papagáj s výrazne červeným chvostom a dá sa rozpoznať aj podľa špecifických zvukov, ktoré vydáva. Bobo má len 8 mesiacov, na nohe pevný krúžok s číslom SKD1027032 a rád píska. „Vie povedať pár slov, ahoj, čau a podobne,“ dodal majiteľ v popise.

Majiteľ Boba je skutočne zúfalý a hľadá ho každý deň, dokonca aj v noci. Snažil sa kontaktovať špecialistov na odchyt, no na Slovensku sa mu nepodarilo nikoho nájsť. Prosí verejnosť o pomoc a ponúka aj „nemalú finančnú odmenu“.

Bobo môže byť kdekoľvek v Trenčianskom kraji, keďže nemal pristrihnuté krídla. Ornitológ majiteľovi ozrejmil, že by sa mohol nachádzať v okolí riek, záhrad a taktiež ho môžu prilákať aj iné exotické vtáky, takže môže zavítať u chovateľov s vonkajšími voliérami.

Papagáj Bobo. Zdroj: Michal Báleš

Keďže je priaznivé počasie, Bobo by mal podľa ornitológa vonku prežiť.

„Je to fakt frajer papagáj, mám ho neskutočne rád,“ dodáva na záver majiteľ.

Ak by ste papagája Boba náhodou zahliadli, kontaktuje majiteľa na tel. číslo: +421944987647

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *