25. mája 2024

Strach a hrôza: Na ulici s nožom v ruke ohrozoval ženu

0

Ženu v Michalovciach ohrozoval muž s nožom v ruke. Zdroj: TV Markíza

Do Michaloviec sa vrátil strach. V meste vyčíňal muž s nožom v ruke. Ohrozoval ženu, ktorá išla skoro ráno do práce. Tá sa ho však nezľakla a utiekla.

Incident sa odohral minulý štvrtok (7. 9.) ráno o 5. 30 h. Ošetrovateľka z domu seniorov prechádzala po Gerbovej ulici. Po ceste do práce ju vyľakal muž, ktorý vyskočil z kríkov neďaleko rómskej osady a povedal jej, aby spolupracovala. Kričal na ňu, aby išla do lesíka.

Žena sa ho nezľakla a rázne sa ho opýtala, čo chce. Ukázala mu aj vak, že peniaze v ňom nemá. Muž potom na ženu vytiahol nôž, jej sa podarilo utiecť a ukryť sa v areáli nemocnice, kde pracovala. Muž za ňou neutekal, ušiel.

Prípad oznámila na polícii

Michalovskí policajti vypočuli svedkov, podozrivého však zatiaľ nenašli. „V súčasnosti polícia vykonáva ďalšie úkony smerujúce k stotožneniu podozrivej osoby. V súvislosti s touto udalosťou už bolo začaté trestné stíhanie pre prečin nebezpečného vyhrážania, za ktorý páchateľovi hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na 3 roky,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva v Košiciach Lenka Ivanová.

Novoročná vražda v Michalovciach

Slovenskom pred deviatimi mesiacmi, presne na Nový rok, otriasla brutálna vražda 46-ročnej bývalej zdravotníčky Eriky. Vrah ju dobodal priamo na jednej z ulíc v Michalovciach, keď žena odchádzala z bankomatu. Útok zachytili aj bezpečnostné kamery.

​Zo surovej a zákernej vraždy polícia obvinila 18-ročného miestneho mladíka. Okrem neho aj ďalšieho človeka, ktorý počas vyšetrovania ovplyvňoval svedkov.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *