Starček naskakoval do idúceho vlaku, prišiel o nohu

ilustračné foto: archív

Do odchádzajúceho rýchlika sa pokúšal vo štvrtok 24. augusta naskočiť 90-ročný muž. Ako informovala trenčianska krajská polícia, starčekovi sa nepodarilo nastúpiť do vlaku, rýchlikom bol zachytený a vtiahnutý do koľajiska. To malo za následok amputáciu jeho ľavej dolnej končatiny. Senior je momentálne v kritickom stave hospitalizovaný v nemocnici.

„Starček sa pokúšal dostať do vagóna zo strany koľajiska a nie od nástupišťa. Už pri vstupe do koľají sa vystavil veľkému nebezpečenstvu, že mohol byť zachytený iným prechádzajúcim vlakom, nehovoriac o tom, že vo veku 90 rokov dosiahnuť na prvý schodík osobného vagóna z úrovne koľajového zvršku je nepredstaviteľné,“ popisuje polícia s tým, že ide o vzdialenosť približne 60 centimetrov.

„V našom kraji ide o ojedinelú udalosť, ale aj napriek tomu apelujeme na cestujúcich, aby radšej „obetovali“ nejakú hodinku navyše a nepokúšali sa na poslednú chvíľu naskočiť do vlaku,“ konštatuje polícia a dodáva, že takéto konanie môže končiť s fatálnymi následkami na zdraví, prípadne smrťou.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár a vyjadrí svoj názor

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.