ŠOK A HRÔZA: Muž znásilnil mamičku v aute

Policajti chytili v Mělníku 40-ročného muža, ktorého podozrievajú zo znásilnenia ženy na pražskom Proseku.

NEDEĽA – 12:20

Polícia to uviedla v nedeľu 4. februára na sociálnej sieti. Páchateľ ženu prepadol v jej aute, keď čakala pred školou na syna. Vo vozidle ju po čine zanechal spútanú a polonahú.

„Kriminalisti muža zadržali v noci na nedeľu v Mělníku v spolupráci so zásahovou jednotkou pražskej polície. Teraz je v cele a budú s ním vykonávané štandardné úkony trestného konania,“ napísali policajti.

Polícia k prípadu v piatok 2. februára uviedla, že muž vo štvrtok 1. februára dopoludnia donútil pod vyhrážkou násilia zhruba 30-ročnú ženu, aby si presadla na miesto spolujazdca. Potom ju odviezol na neznáme miesto, kde ju znásilnil. Páchateľ potom s autom prešiel do Okříneckej ulice, odkiaľ odišiel. K popisu muža vtedy policajti oznámili, že bol štíhly, mal kruhy pod očami, krátke svetlé alebo žiadne vlasy, bol cítiť zatuchlinou a hovoril po česky.

Popri znásilnení kriminalisti muža podozrievajú tiež z obmedzovania osobnej slobody. Za znásilnenie hrozí v základnej sadzbe pol roka až päť rokov väzenia. Ak sa páchateľ dopustí súlože alebo porovnateľného pohlavného styku, sadzba sa zvyšuje na dva až desať rokov. Pri prípadnom spôsobení ťažkej ujmy na zdraví potom sadzba predstavuje päť až 12 rokov odňatia slobody.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Môže sa Vám ešte páčiť...