22. júna 2024

Skupinka mužov fyzicky a slovne napadla vlakový personál

ilustračné foto: pixabay


Krušné chvíle prežíval vlakový personál na Hornom Zemplíne. Podgurážený cestujúci najskôr napadol vlakvedúceho.


Páchateľ zaútočil aj na rušňovodiča a výpravcu. Železničná spoločnosť reaguje tak, že vo vlakoch pribudnú SBS pracovníci.

​Napadnutý vlakový personál patrí pod oblastnú správu humenského depa. Informáciu o incidente dostali policajti vo štvrtok 19. októbra asi hodinu pred polnocou. Problémy sa začali v momente, keď do vlaku nastúpila partia troch mužov. Všetci podľa polície javili známky opitosti.

TRAGÉDIA: Električka zrazila chodca, ten zomrel

Jeden z nich do vlakvedúceho úmyselne vrazil. „Po odchode vlaku došlo k fyzickému napadnutiu vlakvedúceho mužom, ktorý ho fyzicky atakoval. Vlakvedúci sa presunul do ďalšieho vozňa a uzamkol prechodové dvere na vozni,“ hovorí Jana Ligdayová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove.

Muž ho prenasledoval a snažil sa k nemu dostať. Nepodarilo sa mu to, no vo vyčíňaní pokračoval na najbližšej zastávke. „Ten istý agresívny muž fyzicky napadol aj rušňovodiča, neskôr slovne napadol aj výpravcu,“ dodala Ligdayová. Napadnutie vlakového personálu nebolo jediným problémom. Ukázalo sa, že páchatelia si svoju agresivitu vybili aj na interiéri vlaku.

Železničná spoločnosť Slovensko plánuje zvýšiť počet SBS pracovníkov

„Počas kontroly súpravy bolo zistené poškodenie vozňa, dvere vydávali zvukový tón poruchy a bolo počuť unikajúci vzduch, zároveň boli vytrhnuté dva stolíky,“ priblížila Ligdayová. „Rušňovodič ani vlakvedúci našťastie vážne zranenia neutrpeli a pokračovali v službe,“ uviedol Tomáš Kováč, hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko.

Mladé dievča zmizlo. Nikto nevie kde sa môže nachádzať

Štatistiky národného dopravcu hovoria, že za prvých 9 mesiacov tohto roka museli policajti vo vlakoch na celom Slovensku zasahovať 270-krát. Vlakový personál je na takéto situácie školený. Ak si nevie dať rady, volá políciu.

„Efektívnym nástrojom zvyšovania bezpečnosti je zaradenie zamestnancov SBS do vlakov. Tí sú v nočných rýchlikoch z Bratislavy do Humenného a z Nových Zámkov do Košíc,“ povedal Kováč. Okrem toho od 1. júla pribudli SBS zamestnanci aj na rizikových denných trasách v dvoch regiónoch, a to v Nových Zámkoch a v Humennom. Kováč doplnil, že cieľom Železničnej spoločnosti Slovensko je zvyšovať bezpečnosť vo vlakoch, a vidí potenciál v ďalšom rozšírení počtu zamestnancov SBS.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: