Skupina ľudí prebehovala cez koľaje. Žena to nestihla a zrážku s vlakom neprežila

K zrážke vlaku s 33-ročnou ženou došlo v utorok (12. 12.) pred 22.00 h v úseku železničnej zastávky Košice – Predmestie. Žena z okresu Košice – okolie utrpela zranenia nezlučiteľné so životom, informovala polícia.

ilustračné foto: RTVS

K nešťastiu došlo v blízkosti Jantárovej ulice v Košiciach. Podľa doterajších zistení rušňovodič pri prechádzaní úseku trate v blízkosti železničnej zastávky zbadal pred vlakom skupinku ľudí, ktorá prebehovala cez železničnú koľaj.

„Rušňovodič okamžite použil zvukové výstražné znamenie a rýchlobrzdu, no osobu, ktorá prebehovala ako posledná, vlak zachytil prednou časťou. Pre krátku vzdialenosť rušňovodič nedokázal zrážke zabrániť,“ uviedla hovorkyňa košickej krajskej polície Jana Mésarová.

Vykonaná dychová skúška u rušňovodiča mala negatívny výsledok. Počas dokumentovania udalosti v úseku na nevyhnutne potrebný čas zastavili vlakovú dopravu.

„Polícia miesto udalosti dôkladne zadokumentovala. Bližšie okolnosti tejto tragickej udalosti polícia vyšetruje a v danej veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,“ dodala Mésarová.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.