22. júna 2024

Situácia je vážna. Vo vlakoch bude viac policajtov

FOTO: polícia


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/a/a/aa1cd760-d9fe-4e8a-acef-8f1a2e4521a9/krimi-spravy.sk/web/wp-content/plugins/visual-link-preview/includes/public/class-vlp-link.php on line 176

Polícia od dnešného dňa posilnila policajné hliadky vo vybraných vlakoch. Jej cieľom je zvýšiť bezpečnosť cestujúcich.


Poverený prezident Policajného zboru Rastislav Polakovič dal vypracovať analýzu, na základe ktorej polícia prijala opatrenia v podobe posilnenia policajných hliadok vo vybraných vlakoch.

„Do zvýšeného výkonu služby na vlakových staniciach a vlakoch osobnej prepravy budú zapojení policajti železničnej a poriadkovej služby a odboru železničnej polície Prezídia Policajného zboru,” vysvetlila polícia.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) uviedla, že si vie predstaviť posilnenie spolupráce s policajnými zložkami a privítala by ho. Za problémové vlaky ZSSK považuje tie na trati Poprad – Moldava nad Bodvou, Humenné – Medzilaborce, Malacky – Devínska Nová Ves.

„Najčastejšie prípady, ktoré rieši polícia v našich vlakoch, sú konflikty medzi cestujúcimi, prípadne medzi cestujúcim a vlakvedúcim,” vysvetlil hovorca ZSSK Dominik Drevenický.

Podľa slov hovorcu ZSSK robí priebežné opatrenia podľa počtu nahlásených konfliktov. Na základe nich žiada aj o pomoc a spoluprácu policajných zložiek, ktoré im vychádzajú v ústrety.

„Ak nám personál hlási zvýšený počet konfliktov a problémov na určitej trase, zabezpečíme na nej zvýšenú kontrolnú činnosť kontrolórmi prepravy a zamestnancami SBS,” dodal.

ZSSK v súvislosti s útokom, ku ktorému došlo 1. novembra vo vlaku smerujúcom do Žiliny, intenzívne rieši situáciu s políciou. V tejto súvislosti vyzýva, tak ako aj polícia, ľudí, aby neboli ľahostajní. Podobné prípady alebo hrozby môžu cestujúci oznámiť na nonstop linke 18 188, alebo vlakvedúcemu, prípadne polícii na čísle 158.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: