25. mája 2024

SBS-kár mal dohliadať na zlodejov, nakoniec sa ním stal

0

ilustračné foto: pixabay

Zo supermarketu kradol tovar a nakladal si ho do služobného auta. Reč je o pracovníkovi SBS, ktorý mal práve dohliadať na zlodejov. Navyše kradol počas služby. Policajti vyšetrovanie tohto prípadu ukončili.

SBS pracovník kradol v jednom zo supermarketov, podľa zistení TV JOJ ho nahlásili jeho kolegovia. „Na pulte centrálnej ochrany nasnímala kamera a už jeho kolegovia to zaznamenali, že vynáša z objektu a oni ho aj prichytili,“ uviedla dlhoročná pracovníčka v bezpečnostných službách Jasmina Staruchová.
Zamestnanec bezpečnostnej služby z obchodu postupne vynášal tovar bez zaplatenia a nakladal si ho rovno do služobného auta. Podľa svedkov mal okrem iného kradnúť aj rôzne druhy mäsa a mäsových výrobkov.

„Z môjho zdroja viem, že 24-krát išiel do auta počas jedného roka, čo tam pracoval,“ dodala Staruchová. Škoda bola v tomto prípade vyčíslená vo výške viac ako 350 eur. Podľa zistení TV JOJ ide o otca 3 detí, ktorý si týmto spôsobom chcel prilepšiť finančnú situáciu.

„SBS-kár bol umiestnený do cely policajného zaistenia a bolo voči nemu vznesené obvinenie pre prečin krádeže,“ informovala Jana Ligdayová, hovorkyňa KR PZ v Prešove. Podľa kolegov nemá v radoch bezpečnostných služieb čo robiť, podľa nich nielen porušil pracovnú disciplínu, dopustil sa trestného činu, ale vrhol zlé svetlo aj na ostatných kolegov. Vyšetrovanie prípadu polícia uzavrela.

„Zneužil svoju prácu a zneužil svoje poslanie, ktoré mal. Nepatrí medzi SBS-karov, určite! A nemá v týchto radoch čo robiť, hrubo porušil etiku práce,“ myslí si Jasmina Staruchová. „Polícia už vyšetrovanie prípadu ukončila návrhom na podanie obžaloby,“ zakončila hovorkyňa Jana Ligdayová.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *