Pytliak z Kysúc ulovil jeleňa, hrozí mu väzenie

ilustračné logo: KRIMI správy

Vyšetrovateľ žilinskej enviropolície obvinil 27-ročného T. G. z Čadce za prečin pytliactva.

Polícia ho viní z nezákonného ulovenia osemročného jeleňa lesného medzi rodinnými domami v meste Čadca. Informovala o tom Zuzana Hrabovská a odboru komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru.

Obvinený nepravidelného desatoráka pasúceho sa na tráve pri rodinných domoch na okraji mesta Čadca spozoroval zo svojho auta a vystrelil na neho zo svojej legálne vlastnenej a držanej guľovnice. „Následne jeleňa, ktorý bol prvým výstrelom len zranený a znehybnený, usmrtil druhým výstrelom, pričom jeleň v tom čase ležal na chodníku pred rodinným domom. Po tomto skutku ho na mieste vyvrhol, oddelil mu od tela hlavu a ratice, naložil ho na motorové vozidlo a odviezol do obce Čierne. Tam ho rozporcoval na menšie časti, ktoré následne predal,“ uviedla k prípadu Hrabovská.

Muž svojím konaním spôsobil miestnemu poľovníckemu združeniu škodu vo výške hodnoty mäsa a trofeje v sume skoro 1 900 eur a Slovenskej republike spôsobil ujmu vo výške spoločenskej hodnoty zvieraťa v rozsahu 2 000 eur. „Páchateľovi za tento trestný čin hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov,“ dodala Hrabovská.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár a vyjadrí svoj názor

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.