25. mája 2024

Predstavujeme vám: Oravský záchranný systém

NÁMESTOVO – V súčasnosti má Orava Rescue Systém vyše 90 členov. Pri pátracích akciách členovia strávili tisícky hodín v teréne, ktorým sa stratil niekto blízky.

Spolupracujú s viacerými dobrovoľnými zložkami na Slovensku a sú rešpektovaným partnerom polície a štátnych záchranných zložiek, a to prevažne pri pátraní po nezvestných osobách v horskom teréne alebo vo vode. Zasahujú v Žilinskom kraji, ale na požiadanie aj v iných častiach Slovenska. „Keď sme v úzkom kruhu ORS zakladali, povedali sme si, že ak sa podarí zachrániť čo i len jediného človeka, bude to mať zmysel,“ prináša svoje postrehy zakladateľ záchranného systému Igor Janckulík. Za roky ich fungovania sa nám podarilo zachrániť takmer 100 ľudí, viac ako 50 ľudí bolo dohľadaných mŕtvych.

Motorkár sa zrazil s osobným autom

Od roku 2020 Oravský záchranný systém rozšíril svoju činnosť o bezplatnú dezinfekciu priestorov v celom Žilinskom kraji. Dezinfikuje nemocnice, polikliniky, domovy soc. služieb, materské a základné školy, stredné školy, kostoly, úrady práce, pobočky Sociálnej poisťovne, knižnice, múzeá, ako aj odberové miesta. Redakcia KRIMI správy úzko spolupracuje s týmto záchranným systémom a prinášame ich pátranie a hľadanie.

Všetkým členom želáme veľa zdravia a menej tragických udalosti.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: