Predseda SNS Andrej Danko mal nehodu. Z miesta ušiel

Predseda Slovenskej národnej strany a podpredseda parlamentu Andrej Danko mal v noci zo štvrtka na piatok dopravnú nehodu na jednej z križovatiek v bratislavskej Dúbravke na Saratovskej ulici.

12.1. 2024 – 13:25

Šéf národniarov sedel za volantom auta, ktoré podľa informácií portálu Startitup.sk narazilo do semaforu. Svetelná križovatka je momentálne nefunkčná. Portál zároveň informoval, že Danko nehodu bezprostredne neohlásil na polícii a s nabúraným autom odišiel preč. Polícia ho neskôr našla aj na základe olejovej škvrny, ktorá viedla do politikovej garáže.

Redaktorom portálu Danko potvrdil, že bol účastníkom nehody a udalosť okomentoval slovami: „Trafil som stĺp, no a čo, všetko zaplatím, som poistený, nie je to žiaden problém. Všetko je ohlásené na polícii“, povedal. Zároveň odmietol reagovať na otázku, či z miesta nehody ušiel ešte pred ohlásením nehody na polícii.

Ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) o Dankovej nehode informoval policajný prezident Ľubomír Solák. Šéf vnútra na dnešnej tlačovej besede uviedol, že nikoho život počas nehody nebol ohrozený a nedošlo ani k škode na majetku. „Podpredseda Národnej rady SR spolupracuje s políciou a dal plné vysvetlenie,“ uviedol Šutaj Eštok.

Môže sa Vám ešte páčiť...