25. mája 2024

Pred policajtmi unikali na ukradnutej motorke a s drogami vo vrecku

ilustračné foto: polícia

BRATISLAVA – Pred policajtmi v Bratislave unikali na ukradnutej motorke a s drogami vo vrecku.

Ako informovala bratislavská policajná hovorkyňa Jana Šimunková, v stredu 12. júla krátko pred polnocou chcela hliadka na ulici Pri trati zastaviť motocyklistu, ktorého spolujazdec nemal na hlave prilbu.

Ten sa však dal na útek a zastavil ho až pád na motorke, po ktorom policajti oboch mužov dolapili. Pri nasadzovaní pút si všimli vrecúško s bielou kryštalickou látkou, ktoré jeden z mužov odkopol. Na miesto následne privolali kriminalistického technika.

Policajti neskôr zistili, že 35-ročný vodič Martin má do roku 2025 uložený zákaz viesť motorové vozidlá. Navyše toxikologické vyšetrenie potvrdilo prítomnosť omamných a psychotropných látok v jeho organizme.

Ďalej zistili, že po motocykli Generic je vyhlásené Rakúskou republikou pátranie. Policajti zadržali aj 24-ročného spolujazdca Marka, ktorý mal pri sebe štyri vrecká s bielou kryštalickou látkou. Oboch mužov umiestnili v cele policajného zaistenia.

Vodiča obvinili z trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia. V prípade prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi bolo zo strany povereného príslušníka začaté trestné stíhanie.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: