25. mája 2024

Prázdniny pre týchto študentov neplatia

0

SUČANY – Výsledkom spolupráce väznice pre mladistvých v Sučanoch a Spojenej školy v Martine boli záverečné učňovské skúšky pre študentov z radov odsúdených.

Po absolvovaní dvojročného štúdia v odbore 3383 F spracúvanie dreva pristúpili piati odsúdení pred skúšobnú komisiu a následne dvaja odsúdení z trojročného učebného odboru mechanik opravár – 2466 H 02 stroje a zariadení, ktorí tiež vykonali záverečné skúšky.

V termíne 15.06.2023 až 19.06.2023 preukázali študenti v zmysle školského zákona svoje vedomosti v praktickej a teoretickej časti. Štyria odsúdení prospeli s vyznamenaním a traja prospeli veľmi dobre. Predsedovia skúšobných komisií sa pochvalne vyjadrili k pripravenosti študentov, ktorá bola podľa ich slov na veľmi dobrej úrovni.

Mladý futbalista zachránil život

Po ukončení záverečných učňovských skúšok predsedovia komisií popriali absolventom školy z radov odsúdených veľa entuziazmu a mnoho úspechov počas ich ďalšej cesty životom. Počas výkonu trestu odňatia slobody získali nielen stredné odborné vzdelanie, ale v budúcnosti aj väčšiu možnosť uplatniť sa na trhu práce.

Po slávnostnom vyhodnotení záverečných skúšok si členovia komisie spoločne prezreli priestory stolárskej a zváračskej dielne, kde vykonávajú odsúdení odbornú prax. Žiakom moderné a účelovo vybavené priestory slúžia k výučbe odborných predmetov.

Síce učňovské skúšky väzni spravili veľmi dobre, prázdniny sa pre nich nekonajú.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *