22. júna 2024

Práce na zosunutej ceste pod Strečnom začnú čoskoro

STREČNO – Na zosunutom opornom múre na ceste I/18 vedúcej popod hrad Strečno by prvé stabilizačné práce mohli začať v jeseni tohto roka. Po kontrolnom dni v Strečne to uviedol štátny tajomník ministerstva dopravy Jaroslav Kmeť. 

Verejné obstarávanie na zhotoviteľa prác by mali spustiť v auguste. „V septembri alebo októbri by sme mohli podpísať zmluvu a ešte do zimy, pokiaľ to klimatické podmienky dovolia, začneme so stabilizačnými prácami. Gro by malo byť urobené do zimy a dokončíme to na jar,“ priblížil Kmeť.

Projekt k sanácií cesty pripravovala žilinská firma DAQE Slovakia. Podľa riaditeľa Investičnej výstavby a správy ciest Slovenskej správy ciest v Žiline Ivana Brečku už projekt prešiel pripomienkovaním Útvaru hodnoty za peniaze.

Predpokladaná hodnota zákazky je podľa neho približne 1,5 milióna eur. „Verím, že v októbri by sme mohli pristúpiť k odovzdaniu staveniska,“ dodal Brečka.

Časť vozovky preťaženej cesty pod Strečnom sa zosunula počas soboty 19. februára z dôvodu nepriaznivých poveternostných podmienok a vysokej intenzity dopravy. Okresný úrad v Žiline skonštatoval havarijný stav v marci.

Následne cestári pristúpili k zrušeniu trojpruhu, reorganizácii dopravy a opravám vozovky. Práce na frézovaní päťkilometrového úseku, pokladaní novej vrstvy asfaltu a stabilizácii cesty a krajnice boli dokončené v polovici júna. „Ešte nás čaká dokončenie značenia,“ vymenoval Kmeť.

Štátny tajomník tiež zhodnotil, že nedávne zrušenie trojpruhu a vyznačenie klasickej obojsmernej premávky prinieslo na frekventovanú cestu pod Strečnom väčšiu bezpečnosť a plynulejšiu premávku.

 

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *