25. mája 2024

Pozor na falošnú maklérku. Ľudí už okradla o desaťtisíce

FOTO: polícia ČR


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/a/a/aa1cd760-d9fe-4e8a-acef-8f1a2e4521a9/krimi-spravy.sk/web/wp-content/plugins/visual-link-preview/includes/public/class-vlp-link.php on line 176

10:00

Šesť prípadov prešetrujú kriminalisti v Prahe. Žene, ktorá si za vybraté zálohy žila luxusným životom, hrozí 8 rokov väzenia.

Možno aj vy ste stretli falošnú maklérku. Predstavila sa vám ako Denisa Gujdová, Denisa Bauerová a ďalšími vymyslenými menami. Potom ste sa pravdepodobne stali obeťou podvodu pri zháňaní bytu. „Pražskí kriminalisti prosia ďalších podvedených, aby sa nahlásili v prípade podvodu, ktorého sa dopustila 30-ročná žena, ktorá prijala zálohy na predaj bytov,“ uviedla hovorkyňa polície Eva Kropáčová.

Ako zohnala kľúče polícia prešetruje. Desiatky záujemcov sprevádzala falošná realitná maklérka po nových bytoch a ponúkala na predaj. Od záujemcov vybrala na falošnú zmluvu zálohu a potom sa po nej zľahla zem. „Byty neodovzdala a z jej strany skončila akákoľvek komunikácia. Kriminalisti v súčasnosti vedia o 6 prípadoch, v ktorých ide dokopy o škodu vo výške 10 miliónov českých korún,“ informovala hovorkyňa polície.

Za zaplatené zálohy za ne jazdila po luxusných dovolenkách, nakupovala extra drahé oblečenie a žila si ako v bavlnke. Kým ju policajti nechytili. „Naši kriminalisti odviedli výbornú prácu. Ženu vypátrali a zadržali. V súčasnosti vedia, že poškodených je omnoho viac,“ povedala hovorkyňa. Pretože žena bola už za podobný trestný čin podmienečne odsúdená, hrozí jej teraz 8-ročný trest väzenia.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: