25. mája 2024

Požiar v budove obchodu s potravinami

0

ilustračné foto: pixabay

PRIEVIDZA – Včera neskoro večer nastal požiar v budove obchodu s potravinami v obci Lazany, v okrese Prievidza. Na zásah boli vyslaní šiesti príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Prievidzi s dvomi cisternovými vozidlami.

Po príchode na ohlásené miesto bolo prieskumom zistené, že z postihnutej budovy sa šíri hustý čierny dym. Na mieste udalosti sa nachádzal správca, ktorý hasičom budovu sprístupnil.

Príslušníci HaZZ zasahujúci v dýchacích prístrojoch vnikli do silno zadymených vnútorných priestorov a za použitia termovíznej kamery identifikovali ohnisko požiaru.

Za účelom lokalizácie požiaru a ochladzovania okolia požiariska hasiči nasadili spolu tri hasebné prúdy a priestory prirodzeným spôsobom odvetrávali.

Následne po lokalizácii požiaru pomocou termovíznej kamery vyhľadávali skryté lokálne ohniská a postihnuté priestory dôkladne odvetrali pretlakovou ventiláciou. Krátko po polnoci bol požiar zlikvidovaný.

Počas hasebných prác profesionálnym hasičom asistovali aj členovia DHZO z obce Nedožery-Brezany. Pri udalosti sa nikto nezranil. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *