18. júna 2024

Požiar školy študentom. Vieme, čo za tým bolo

ilustračné foto: archív KRIMI správy

BRATISLAVA – Nové informácie v prípade tragédie na škole pre nadané deti. Mŕtvy mladík, ktorého zo založenia požiaru podozrievajú, mal v krvi alkohol. Potvrdila to aj prokuratúra.

„V prípade prebieha prípravné konanie, pričom nateraz nebolo vznesené obvinenie žiadnej osobe. Na základe DNA testov došlo k stotožneniu osoby nájdenej zhorenej administratívnej časti školy. Súčasne je možné uviesť, že tejto osobe bol zistený alkohol v krvi viac ako 1,2 promile. Na ďalšie otázky nie je možné, vzhľadom na štádium konania, odpovedať,“ povedal pre TV Markíza prokurátor a hovorca Krajskej prokuratúry Bratislava Juraj Chylo.

Oheň zachvátil školu v prvý deň letných prázdnin. Študent Benjamín mal priestory poliať benzínom a zapáliť. Pitva potvrdila, že mŕtvym mladíkom je práve on.

Policajti vypočuli viacerých svedkov. Objavili sa aj informácie, že do školy nemal prísť sám. Ešte predtým zapálil autá vo firme, kde brigádoval. Z miesta sa potom presunul k škole na skútri. Motív jeho činu je stále záhadou.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: