22. júna 2024

Polícia v akcii: Muž so stiahnutými nohavicami aj požiar kolobežky v byte

Príslušníci Mestskej polície v Trenčíne mali plné ruky práce. Okrem toho, že počas uplynulých dvoch týždňov preverovali a riešili 832 udalostí, zasahovať museli aj v dvoch kurióznych prípadoch.

V byte začala horieť kolobežka

V pondelok 21. augusta 2023 o 18:14 požiadal operátor Obvodného oddelenie PZ SR Trenčín o asistenciu v mestských nájomných bytoch na Veľkomoravskej ulici, kde v jednom z bytov začala horieť kolobežka s pomocným motorčekom. Kolobežku nájomca bytu ešte pred príchodom hasičov vyniesol von na ulicu, kde ju uhasili hasiči a zabezpečili jej ponorenie do vody, aby zabránili opakovanému požiaru. K zraneniu osôb ani k poškodeniu majetku mesta nedošlo.

Ležal na zemi so stiahnutými nohavicami

V sobotu 26. augusta 2023 23:33 vyslala stála služba mestskej polície hliadku na Palackého ulicu, kde mal ležať neznámy muž so stiahnutými nohavicami. Hliadka muža našla ležať pri budove galérie. Po jeho prebudení mestskí policajti zistili, že zranený nie je. Svojim správaním sa však dopúšťal priestupku proti verejnému poriadku. Muž s hliadkou komunikoval veľmi slabo a ani po viacnásobných výzvach nepreukázal svoju totožnosť. Preto ho o 23:45 predviedli na oddelenie Mestskej polície na Hviezdovej ulici za účelom zistenia jeho totožnosti. Vzhľadom k tomu, že muž kládol pasívny odpor, boli voči použité donucovacie prostriedky – hmaty a chvaty. Na oddelení mestskej polície bola aj za asistencie hliadky PZ SR zistená jeho totožnosť, ásledne bol doriešený v zmysle zákona.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *