22. júna 2024

Polícia našla v dome strelca z Prahy list. Toto sa v ňom píše

27.12. 2023 – 16:45

Policajti našli v dome strelca z Filozofickej fakulty Karlovej Univerzity (FF UK) v Hostouni list, v ktorom sa útočník priznal k dvojnásobnej vražde v Klánovickom lese z 15. decembra.

Obsah listu polícia nemôže zverejniť, prípad totiž naďalej preveruje. Obeťami zo streľby v Klánoviciach sú 32-ročný muž a jeho 2-mesačná dcéra. Polícia už minulý týždeň oznámila, že vraždu z Klánovíc na základe zbrane spojila s mužom, ktorý vo štvrtok v budove FF UK na námestí Jána Palacha zabil 13 ľudí. Štrnásta obeť zomrela neskôr v nemocnici.

Policajný zásah preveruje inšpekcia

​V súvislosti s policajným zásahom na univerzite sa objavila kritika na sociálnych sieťach, ľudia upozorňovali napríklad na možné podcenenie situácie zo strany polície. Polícia dostala vo štvrtok popoludní informáciu o tom, že mladý muž z obce Hostouň odišiel do Prahy s tým, že si chce vziať život. O 25 minút neskôr zistila, že v Hostouni bol nájdený mŕtvy otec podozrivého, po jeho synovi potom vyhlásila pátranie. Polícia zistila, že muž bude mať prednášku na Celetnej ulici v Prahe. Evakuovala preto tamojšiu budovu filozofickej fakulty, streľba sa ale následne uskutočnila v hlavnej budove na námestí Jána Palacha. V dôsledku útoku na fakulte zomrelo 14 ľudí, zranených bolo 25 ľudí.

Policajným zákrokom sa zaoberá aj Generálna inšpekcia bezpečnostných zborov (GIBS). Teraz analyzuje informácie a vyhodnocuje podnety od verejnosti.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: