25. mája 2024

Polícia kontrolovala taxikárov, zistila pochybenia v ôsmich prípadoch


Pochybenia v ôsmich prípadoch zistili policajti v piatok (13. 10.) počas kontroly vodičov taxislužieb, ktorú vykonali v Púchove, Považskej Bystrici a Trenčíne.


Akciu realizovali spolu so Slovenským metrologickým inšpektorátom, ten zistil dve porušenia. Informovala o tom trenčianska krajská polícia.

Spoločný výkon služby so Slovenským metrologickým inšpektorátom, regionálnym pracoviskom Nitra vykonal krajský dopravný inšpektorát s cieľom ochrany zdravej hospodárskej súťaže medzi prevádzkovateľmi taxislužieb. Akciu zamerali na vodičov a prevádzkovateľov taxislužieb a plnenie ich povinností.

Policajti celkovo skontrolovali 54 vozidiel taxislužieb, pochybenia zistili v ôsmich prípadoch. „Piati vodiči nemali preukaz vodiča taxislužby, prípadne ho nemali na mieste viditeľnom pre posádku vozidla, jedno vozidlo nespĺňalo technické požiadavky na premávku po pozemných komunikáciách a dvaja vodiči nemali predpísané doklady na prevádzku a vedenie motorového vozidla,“ konkretizovali policajti.

Slovenský metrologický inšpektorát podľa nich skontroloval celkom 24 vozidiel a v dvoch prípadoch zistil autá, ktoré boli používané ako vozidlá taxi a nemali platné overenie takzvaného taxametra. V jednom prípade nebolo vo vozidle používané určené meradlo pri vykonávaní prepravy.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: