Polícia kontrolovala taxikárov, zistila pochybenia v ôsmich prípadoch


Pochybenia v ôsmich prípadoch zistili policajti v piatok (13. 10.) počas kontroly vodičov taxislužieb, ktorú vykonali v Púchove, Považskej Bystrici a Trenčíne.


Akciu realizovali spolu so Slovenským metrologickým inšpektorátom, ten zistil dve porušenia. Informovala o tom trenčianska krajská polícia.

Spoločný výkon služby so Slovenským metrologickým inšpektorátom, regionálnym pracoviskom Nitra vykonal krajský dopravný inšpektorát s cieľom ochrany zdravej hospodárskej súťaže medzi prevádzkovateľmi taxislužieb. Akciu zamerali na vodičov a prevádzkovateľov taxislužieb a plnenie ich povinností.

Policajti celkovo skontrolovali 54 vozidiel taxislužieb, pochybenia zistili v ôsmich prípadoch. „Piati vodiči nemali preukaz vodiča taxislužby, prípadne ho nemali na mieste viditeľnom pre posádku vozidla, jedno vozidlo nespĺňalo technické požiadavky na premávku po pozemných komunikáciách a dvaja vodiči nemali predpísané doklady na prevádzku a vedenie motorového vozidla,“ konkretizovali policajti.

Slovenský metrologický inšpektorát podľa nich skontroloval celkom 24 vozidiel a v dvoch prípadoch zistil autá, ktoré boli používané ako vozidlá taxi a nemali platné overenie takzvaného taxametra. V jednom prípade nebolo vo vozidle používané určené meradlo pri vykonávaní prepravy.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.