22. júna 2024

Policajti zistili, čo spôsobilo požiar na sídlisku v Detve

Obyvatelia bytovky v Detve sa môžu vracať do bytov. FOTO: RTVS

Požiar bytu na ôsmom poschodí v paneláku v Detve spôsobil páchateľ tým, že v detskej izbe manipuloval so zapaľovačom. V utorok (28. 11.) to potvrdila banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová s tým, že čo z nedbanlivosti zapálil, zatiaľ nie je známe.


Ako ďalej uviedla, pre požiar vyhorela celá detská izba i časť obývačky. „Poškodená je z jednej strany aj vonkajšia fasáda panelového domu od ôsmeho po desiate poschodie, čo je škoda za viac ako 2 660 eur,“ objasnila.

Podľa hovorkyne oheň v pondelok (27. 11.) spôsobil všeobecné nebezpečenstvo 53 ľudí, ktorí sa v tom čase v dome nachádzali. Evakuovali ich policajti aj hasiči. Poznamenala, že polícia v Detve začala trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia.

Hovorca mesta Detva Milan Suja v utorok doplnil, že počas požiaru obyvateľov paneláku umiestnili do evakuačného autobusu hasičov. „Neskôr väčšina z nich odišla na noc k príbuzným a známym,“ informoval.

Samospráva mala podľa jeho slov pripravenú kuchyňu a telocvičňu v Základnej škole na ulici Obrancov mieru. Pre obyvateľov aj záchranné zložky tiež zabezpečili občerstvenie. „Náhradné ubytovanie nakoniec potrebovali iba dve obyvateľky z dvoch bytov, ktoré strávili noc v ubytovacom zariadení gymnastickej telocvične,“ ukončil.

Požiar bytu na ôsmom poschodí v paneláku na Ulici Obrancov v Detve sa podarilo uhasiť v pondelok (27.11.) a bytový dom ostal večer prázdny.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *