18. júna 2024

Policajti zadržali drogového dílera

ilustračné foto: polícia

TRENČÍN – Policajti zadržali v Trenčíne drogového dílera, ktorý si už v minulosti odsedel vo väzení pár rokov za drogovú trestnú činnosť.

Tejto „podnikateľskej činnosti“ sa však nevzdal a po prepustení v nej opäť pokračoval. Informuje o tom na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.

Policajti vykonali u muža osobnú prehliadku a taktiež prehliadku motorového vozidla, pri ktorých zaistili plastové injekčné striekačky a vrecká s obsahom bielej kryštalickej látky a kovový prívesok s obsahom bielej kryštalickej látky.

Policajti tiež našli plastové vrecká s obsahom zelenej sušiny. „Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Trenčíne vzniesol obvinenie 40-ročnému mužovi za obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi,“ uviedla polícia.

Z predbežného vyjadrenia Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru (PZ) zaistené množstvo drogy zodpovedá minimálne 35 bežným jednotlivým dávkam drogy.

Počas vyšetrovania bolo preukázané, že obvinený si minimálne od septembra 2021 neoprávnene zadovažoval a následne neoprávnene prechovával na rôznych miestach omamné a psychotropné látky.

Konkrétne pervitín a marihuanu si zadovážil pre vlastnú potrebu, ako aj za účelom ďalšej distribúcie viacerým konzumentom drog. Dávky drogy predával za sumy od 10 do 50 eur.

„Vyšetrovateľ spracoval na muža podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému, ktorý bol už v roku 2016 právoplatne odsúdený za drogovú trestnú činnosť, trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov,“ dodala na záver polícia.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *