25. mája 2024

Policajti dostali nové špičkové elektromobily. Vieme v ktorých mestách budú?

0
FOTO: polícia

FOTO: polícia

SLOVENSKO – Policajti dostali prvých 24 elektromobilov, ktoré sa obstarali v rámci plánu obnovy.

Informovali o tom podpredsedníčka vlády pre plán obnovy a odolnosti Lívia Vašáková so štátnym tajomníkom Ministerstva vnútra (MV) SR Tomášom Opartym.

„Odovzdané vozidlá budú pridelené po tri kusy na základné útvary krajských riaditeľstiev Policajného zboru v Bratislave, Trnave, Nitre, Trenčíne, Banskej Bystrici, Žiline, Košiciach a Prešove,“ uviedol Oparty.

Zdôraznil, že ide o výraznú modernizáciu vozového parku rezortu a polície. Znižovať sa tak majú náklady na servis aj emisie. Priblížil, že obstarávanie celkovo 83 elektromobilov sa ukončilo v novembri minulého roka a výsledná suma nákupu je cez tri milióny eur.

Cena za jedno vozidlo vrátane päťročnej záruky, päťročného bezplatného servisu a zimných kompletov je podľa jeho slov na úrovni niečo cez 40.000 eur. Ozrejmil, že ide o elektrické autá SUV Škoda Enyaq. Výkon ich motora je 132 kilowatov a dojazd takmer 400 kilometrov. „Celý nákup je v súlade s koncepciou obnovy vozového parku rezortu,“ poznamenal.

Zdôraznil, že súčasťou tohto kroku je aj budovanie siete nabíjacích staníc. Aktuálne je po Slovensku podľa jeho slov vyše 180 nabíjacích bodov v 49 lokalitách a do konca novembra má byť vybudovaných celkovo 430 nabíjacích bodov.

Deklaroval, že pripravená je aj koncepcia rotácie áut. Po dobudovaní všetkých nabíjacích bodov a pri striedaní len elektromobilov a plug-in hybridov budú vedieť nabíjať polovicu všetkých naraz.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *