Policajný pes pri zásahu proti migrantom pohrýzol do tváre štvorročné dievča

Migranti. FOTO: novinky.cz

Policajný pes počas zásahu proti nezákonným migrantom v okrese Břeclav pohrýzol do tváre štvorročne kurdské dievča.


Správa o zranení dieťaťa bola zverejnená na sociálnych sieťach a polícia ju neskôr pre Novinky.cz potvrdila. Incident sa stal v piatok 20. októbra pri obci Lanžhot. Pohryzené dieťa previezli do nemocnice v Brne, odkiaľ by však malo byť čoskoro prepustené. Generálna inšpekcia bezpečnostných zborov (GIBS) bude skúmať možné pochybenie psovoda.

„Pri pátraní po horúcej stope po utekajúcom prevádzačovi došlo k nečakanej reakcii služobného psa na náhly vonkajší podnet,“ uviedol hovorca polície Juhomoravského kraja Bohumil Malášek.

Polícia sa v pondelok k udalosti vyjadrila aj na sociálnej sieti, kde vyjadrila ľútosť v spojitosti so zranením dievčaťa.

Kurdská rodina podľa svojich vyjadrení, ktoré sprostredkovala tlmočníčka z turečtiny, uviedla, že do ČR pricestovala nezákonne vo vozidle, ktorým cestovali aj ďalšie dve rodiny. Vodič ušiel po tom, ako vozidlo zastavila policajná hliadka a cudzincov zadržala.

Tlmočníčka tiež povedala, že nikto z rodiny dievčaťa nekládol odpor. Sedeli v tráve pri aute a čakali na pokyny polície. Vtedy k dieťaťu pribehol policajný pes bez náhubku a pohrýzol ho do tváre.

Kurdská rodina musí podľa platnej legislatívy po prepustení dievčaťa z nemocnice opustiť krajinu.

Slovensko čelí prílivu nezákonných migrantov a niektoré mestá v krajine vyhlásili v tejto súvislosti mimoriadnu situáciu, píšu Novinky.cz.

ČR od stredy 4. októbra zaviedla na hraniciach so SR dočasné kontroly, ktoré mali pôvodne trvať do piatka 13. októbra. Česko však rozhodlo o ich predĺžení do 2. novembra.

Rovnaké opatrenie na hranici so SR prijali aj Poľsko a Rakúsko. Slovensko následne zaviedlo kontroly na hranici s Maďarskom, ktoré v stredu 11. októbra predĺžilo do 3. novembra.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.