25. mája 2024

Podvodníci chceli pripraviť 81-ročnú seniorku o byt

0

ilustračné foto: polícia

ŠAMORÍN – Dvaja podvodníci, ktorí chceli pripraviť 81-ročnú seniorku zo Šamorína o byt, už sedia už v policajnej cele a čakajú na väzbu.

Policajtom sa podarilo včas zasiahnuť a uchrániť jej majetok. Trnavský krajský vyšetrovateľ obvinil muža a ženu z obzvlášť závažného zločinu podvodu.

Dvojica si starú, osamelo žijúcu ženu vytipovala a koncom júna ju začali pravidelne navštevovať. Dôchodkyni občas s niečím pomohli, a keď si získali jej plnú dôveru, ženu postupne presvedčili, aby byt, v ktorom bývala, predala.

Po predchádzajúcej dohode spísali u notárky kúpno-predajnú zmluvu.

O byt prejavila záujem 33-ročná miestna žena, na ktorú boli prevedené vlastnícke práva k bytu. „Účet, na ktorý malo prísť 90-tisíc eur ale nepatril starej dôchodkyni, ale 46-ročnej obvinenej žene,“ uviedla v statuse polícia.

Keď sa obvinená dozvedela, že sa o predaj bytu zaujíma polícia, v snahe zakryť celý podvod a prevod peňazí na jej účet mala na obecnom úrade spísať so starou ženou zaopatrovaciu zmluvu.

V nej sa písalo, že 40-tisíc jej mala dôchodkyňa dať ako odmenu za doživotnú starostlivosť a 50-tisíc mala dostať ako dar. Podľa znalca mal byt takmer dvojnásobnú hodnotu, a to 165-tisíc eur.

Krajský vyšetrovateľ obe osoby, ktoré sa zločinu podvodu na starej žene dopustili, zadržal a spolu s obvinením podal návrh na ich väzobné stíhanie. „Za obzvlášť závažný zločin podvodu hrozí dvojici strata slobody na 10 až 15 rokov,“ uvádza v závere polícia, ktorá upozorňuje najmä osamelo žijúcich dôchodcov, aby boli obzvlášť opatrní pri podpisovaní rôznych zmlúv.

Aj v tomto prípade podvodníci využili vysoký vek ženy, osamelosť, neskúsenosť a dôveru. „Ak sa k vám začnú prihovárať neznámi ľudia a ponúkať vám nezištnú pomoc, buďte obozretní. Stále platí dôveruj, ale preveruj. Pri pochybnostiach volajte radšej bezplatnú policajnú linku 158,“ dodala ešte polícia.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *