Počet nehôd síce klesá, počet ich obetí však stúpol

Počty dopravných nehôd i ťažko zranených osôb pri nich medziročne klesli, počty obetí však, naopak, stúpli. Upozorňuje na to polícia, ktorá zároveň apeluje na zvýšenú opatrnosť na cestách počas predsviatočných dní.

FOTO: polícia

„Od začiatku tohto roka do 17. decembra eviduje polícia o 479 nehôd menej ako v rovnakom období vlani a menej o 54 ťažko zranených. Naopak, zlou správou je, že počet mŕtvych na cestách stúpol o 16 osôb,“ informoval riaditeľ odboru dopravnej polície Prezídia Policajného zboru Rastislav Polakovič.

„Štatistika aktuálne hovorí o 251 mŕtvych. Konkrétne o 28 motorkároch, 70 chodcoch, 19 cyklistoch a 134 vodičoch áut a ich spolujazdcoch. A ešte stále nie je koniec roka,“ upozorňuje Polakovič. V mene polície vyzval všetkých účastníkov cestnej premávky, aby svojím zodpovedným prístupom prispeli k čo najväčšej bezpečnosti a prevencii dopravných nehôd.

„Nadchádzajúce sviatky pokoja a radosti nech sú mementom, že ich všetci chceme stráviť so svojimi blízkymi a nie navštevovať cintoríny. Ohľaduplnosť, predvídavosť a zodpovednosť nech sú spoločníkmi na vašich cestách,“ zdôraznil šéf dopravných policajtov.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.