Tento mesiac uplynulo 25 rokov, odkedy blesk usmrtil celý futbalový tím, keď hral zápas v Kongu v strednej Afrike. V roku 1998 Bena Tshadi remizoval 1:1 s tímom Basanga v provincii Kasaï, keď ich zasiahol blesk. Miestne médiá v tom čase informovali, že pri priamom zásahu prišlo o život jedenásť ľudí vo veku 20 až 35 rokov, hráčov aj divákov, pričom ďalších tridsať utrpelo popáleniny, píše The Guardian.

Zatiaľ čo športovci z Bena Tshadi zomreli, hráči z druhého tímu vyviazli prekvapivo bez ujmy. V celom regióne to vyvolalo obvinenia z čarodejníctva, pretože mnohé tímy v strednej a západnej Afrike sú veľmi poverčivé a využívajú služby čarodejníkov.

Správy o incidente neboli nikdy oficiálne potvrdené, keďže veľkú časť oblasti zasiahla občianska vojna. Nie je to jediný prípad, kedy blesk zmaril futbalový zápas, pričom do histórie sa zapísalo mnoho strašných a srdcervúcich príbehov. Len tento mesiac boli dvaja ľudia vrátane 12-ročného chlapca zasiahnutí bleskom počas futbalového zápasu v Anglicku. Mladíka blesk zasiahol do hrude, keď hral na okresnom turnaji v The Sele School v Hertforde. Hovorca záchrannej služby Anglicko povedal: „Dieťa bolo hospitalizované v kritickom stave v nemocnici Addenbrooke a muž bol prevezený do Nemocnice princeznej Alexandry.“ 

V máji 2021 zomrel deväťročný fanúšik Liverpoolu Jordan Banks po zásahu bleskom, keď hral na futbalovom ihrisku v Blackpoole za juniorský futbalový klub Clifton Rangers. Chlapca previezli do nemocnice, no oživiť sa ho už nepodarilo. Hráči Liverpoolu mu neskôr vzdali hold rozcvičkou pred ďalším zápasom v tričku s jeho menom.

Pridajte sa k nám na Facebook! Pridajte sa k nám na Facebook!

KVÍZ: Ste skúsený vodič alebo skúsená vodička?

Ruku na srdce, myslíte si, že ste skúsený vodič? V našom kvíze sa spolu totiž pozrieme na teoretické otázky, ktoré by ste si mali pamätať z autoškoly. Sme zvedaví, ako sa s nimi popasujete. Schválne, či by ste vodičský preukaz dostali aj dnes!

1 / 10

1.

  1. Vodič je definovaný ako osoba, ktorá

2 / 10

2.

  1. Ak sa premávka vo vyhradenom jazdnom pruhu riadi osobitnými svetelnými signálmi,

3 / 10

3.

  1. Krajnicou sa rozumie

4 / 10

4.

  1. Vodič nesmie pri cúvaní

5 / 10

5.

  1. Povinnou výbavou motorového vozidla kategórie M a N je

6 / 10

6.

  1. Predné svetlomety do hmly a zadné svietidlá do hmly vodič smie použiť

7 / 10

7.

  1. Vodič nesmie zastaviť a stáť

 

8 / 10

8.

  1. Ak je nesúlad medzi zvislými dopravnými značkami a vodorovnými dopravnými značkami, tak

9 / 10

9.

  1. Križovatkou s riadenou premávkou sa rozumie

10 / 10

10.

  1. Vodič motorového vozidla nesmie predchádzať iné motorové vozidlo na diaľnici,

Vyhodnocujem váš kvíz. Čakajte prosím.

The average score is 38%

0%