25. mája 2024

Pád malého lietadla. Zomrel otec so synom

0

ilustračné foto: archív int

Dve obete na životoch a štyroch zranených si vyžiadala v Maďarsku havária malého lietadla na leteckom dni na Börgöndskom letisku vo Fejérskej stolici.

Podľa agentúry MTI nehodu neprežila dvojčlenná posádka lietadla, ktoré po páde začalo horieť. Plamene zasiahli na parkovisku letiska štyroch členov rodiny, z ktorých traja utrpeli vážne popáleniny.

Podľa servera magyarnemzet.hu išlo o vojenské cvičné lietadlo s piestovým motorom North American Aviation T–28 Trojan, ktorým letel otec zo synom. Stroj pri obrátke stratil stabilitu, potom rýchlosť a padol na zem zhruba 300 metrov od zaparkovaných vozidiel.

Hovorca maďarskej záchranárskej služby Pál Győrfi uviedol, že dvaja ľudia zomreli na mieste nehody a štyria ľudia utrpeli popáleniny. Tri osoby s ťažkými popáleninami transportovali do budapeštianskych nemocníc záchranárske vrtuľníky z Budaörsu, Balatonfüredu a Szekszárdu. Ťažké zranenia utrpela žena, muž a dievčatko. Do nemocnice v Stoličnom Belehrade (Székesfehérvár) odviezli sanitkou ľahšie zraneného chlapca.

Na mieste zasahovali okrem záchranárov aj hasiči. Organizátori zrušili ďalší program leteckého dňa.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *