Opitý vodič narazil do služobného policajného auta

V pondelok 4.12.2023 došlo na ceste prvej triedy číslo 64  v žilinskej mestskej časti Bytčica k dopravnej nehode. Na  základe  doteraz  vykonaného  vyšetrovania bolo  zistené, že 41-ročný vodič  viedol osobné motorové vozidlo Škoda Yeti v smere od centra mesta Žilina do Rajca.

FOTO: polícia

Následne z doposiaľ presne nezistených príčin  prednou časťou vozidla narazil do zadnej časti služobného motorového vozidla bez označenia k príslušnosti k Policajnému zboru.

Po  dopravnej nehode sa 41-ročný vodič podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,62 mg/l (1,29 promile)  alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Policajti vodičovi na mieste zadržali vodičský preukaz a  bol eskortovaný na príslušné oddelenie Policajného zboru  s cieľom vykonania ďalších úkonov.

U druhého vodiča  alkohol vykonanou dychovou skúškou zistený nebol a bol prevezený na ošetrenie. „V súvislosti s touto udalosťou už 41-ročný vodič vozidla Škoda Yeti čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Ďalšie okolnosti dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ informovala KRIMI správy žilinská polícia.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár a vyjadrí svoj názor

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.