22. júna 2024

Obľúbeného učiteľa našli mŕtveho. Bývala žiačka videla smrť v sne

CABAJ-ČÁPOR

Po vysokoškolskom učiteľovi pátral Pohotovostný pátrací tím, Polícia SR – Nitriansky kraj, Rescuers Slovakia, Záchranný systém Slovensko a mnohí iní. Napokon sa ho podarilo nájsť, ale už neskoro. Infomácie o dobe jeho zmiznutia sú rozporuplné. 

Oliver B. niekoľko rokov pôsobil ako vysokoškolský učiteľ. Jeho profesionálnym zameraním bola príprava budúcich sociálnych pracovníkov v oblasti filozofie a antropológie na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práve sv. Alžbety v Žiline. Ohľadom Oliverovho zmiznutia sa na sociálnych sieťach objavili rôzne verzie.

Jeho známa Liv uviedla, že sa údajne stratil tesne pred svojou cestou na dovolenku, ktorú mal stráviť so svojou priateľkou. Iné vyjadrenie nám poskytol brat nezvestného: “Naposledy ho videli, keď nastupoval do autobusu smer Nitra. Išiel na svoju prvú službu v novej práci, aspoň tak vravel mame,” priblížil pre zregionu.sk brat Gusto.

Neskôr sa však s ním rodina nemohla spojiť, telefón mal nedostupný. Po Oliverovi pátrali od štvrtka 27. júla 2023 Pohotovostný pátrací tím, Polícia SR – Nitriansky kraj, Rescuers Slovakia a Záchranný systém Slovensko. Pátrania v obci Cabaj-Čápor sa zúčastnili aj dobrovoľníci, miestni obyvatelia a Dobrovoľná civilná ochrana Nitra. Na druhý deň sa pátrania zúčastnil aj Kynologický záchranný zbor Slovenskej republiky. Olivera napokon našli v piatok 28. júla 2023 v podvečerných hodinách. Vypátral ho jeden s dobrovoľníkov, žiaľ, už neskoro.

Pátranie po nezvestnej 15-ročnej Soni sa skončilo

Oliver B. bol vynikajúci človek, pedagóg aj filozof. Jeho smrť zasiahla nielen jeho rodinu, ale aj kolegov, spolupracovníkov, bývalých žiakov či dobrých priateľov. Priam desivý sen mala jeho bývalá žiačka Natália. Neveštil nič dobré. No ráno sa naplnilo jeho tajomné posolstvo. “Môj drahý, úžasný, nesmierne múdry učiteľ a neskôr dôverný priateľ, stále čakám, že zajtra večer mu zavolám a ozve sa mi svojím vždy veselým “ahoj”. Verte-neverte, v noci predtým, ako ho našli, sa mi sníval sen, ako som modrá duša a od mojej ruky sa odpája druhá modrá duša. Naše ruky sa odpojili a ona odletela. Oliver Brezinský vravel, že keď skončíš, tak bude len puf a potom nič, ja som tiež síce skeptik, ale veľmi dúfam, že to jeho puf sa s mojím puf ešte raz stretne. Mám ťa stále na dráte, drahý Oliver,” zdôverila sa dojemne Natália.

Oliver zomrel vo veku 50 rokov. Jeho známi, priatelia a kolegovia sa s ním budú môcť poslednýkrát rozlúčiť vo štvrtok 03. júla 2023 v kostole v Cabaji.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *