22. júna 2024

Občianska Patrola HC: Rodičia bojujú za svoje deti

Zakladatelia Občianskej Patroly. FOTO: Občianska Patrola HC


Otcovia z Hlohovca sa spojili, aby ochránili svoje deti pred útokmi mladých bitkárov v uliciach mesta.


Rodičia sa rozhodli zobrať situáciu do vlastných rúk po tom, čo sa v posledných týždňoch v Hlohovci opakovane stali útoky na deti zo strany mladých ľudí. Zriadili preto Občiansku Patrolu HC, ktorá žne obrovský úspech.

V jednom prípade bol napadnutý 11-ročný chlapec, ktorý utrpel vážne zranenia. V ďalšom prípade bola napadnutá 12-ročná dievčina, ktorá bola vystrašená a zmätená. Otec napadnutého dieťaťa povedal, že sa rozhodol spojiť s ďalšími otcami, aby ochránili svoje deti. „O svoje deti sa bojíme,“ povedal otec. „Nemôžeme dovoliť, aby sa to opakovalo,“ dodal.

Otcovia sa stretávajú každý deň a dozerajú na bezpečnosť detí v okolí škôl a ihrísk. Vedenie mesta Hlohovec sa tiež snaží situáciu riešiť. Mesto posilní hliadky mestskej polície a plánuje zriadiť aj klubovňu pre deti, kde by sa mohli stretávať a tráviť čas pod dohľadom dospelých.

Prípady útokov na deti v Hlohovci vyvolávajú veľké znepokojenie verejnosti. Rodičia sa obávajú o bezpečnosť svojich detí a chcú, aby sa situácia vyriešila čo najskôr.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: