18. júna 2024

Neuveriteľné. V rodinnom dome chovala 65 psov!

Na snímke psy, ktoré žena vlastnila. FOTO: polícia

Enviropolícia obvinila 51-ročnú ženu z Bratislavy, ktorá v prenajatom rodinnom dome v obci Kleňany vo Veľkokrtíšskom okrese zanedbala starostlivosť o 65 psov.


Zároveň čelí obvineniu za šírenie nákazlivej choroby zvierat a rastlín. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Ako uviedla, v prípade dokázania viny hrozí obvinenej trest odňatia slobody na jeden až päť rokov. Podľa enviropolicajtov mala porušovať právne predpisy veterinárnej starostlivosti.

„Dospelých psov, ako aj šteňatá, konkrétne 56 jorkšírskych teriérov, troch ši-cu a šesť borderských kólií mala umiestniť a držať v nevyhovujúcich podmienkach,“ pripomínajú s tým, že mali aj nedostatočnú starostlivosť.

Dodávajú, že to bolo na ploche približne 25 metrov štvorcových, bez hygienickej údržby i bez pravidelného prístupu ku krmivu a k vode.

Veterinárny lekár zistil, že viaceré zvieratá boli vychudnuté a podvyživené. Trpeli kožnými chorobami a chronickými zápalmi očí i poruchami pohybového aparátu. „Až 80 percent z nich trpelo chronickými hnačkami s prímesou krvi,“ zdôrazňuje Bárdyová.

Spresnila, že v rámci veterinárneho vyšetrenia tiež u nich zistili prítomnosť vysoko nákazlivého ochorenia. „Na záhrade rodinného domu našli 15 uhynutých psov zabalených v plastových taškách,“ ukončila.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: