NEUVERITEĽNÉ: Podvodník postupne vylákal od seniorky viac ako 275-tisíc eur

Ilustračné foto: Zdroj: Roman Hanc

V telefóne sa páchateľ predstavil ako priateľ jej netere. 73-ročná Petržalčanka mu niekoľkokrát priniesla hotovosť v igelitke, dala mu aj platobnú kartu.


Podvodníci okradli 73-ročnú seniorku z bratislavskej Petržalky o 275 900 eur. Vyšetrovateľ začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu spáchaného na chránenej osobe, informovala hovorkyňa krajského riaditeľstva polície Jana Šimunková.

Neznámy páchateľ počas 22 dní telefonicky kontaktoval seniorku dokopy 160-krát, celkovo spolu hovorili 18,3 hodiny.

Seniorku najprv oslovil s naliehavou prosbou o finančnú pomoc. V telefóne sa jej predstavil ako priateľ jej netere. „Oznámil jej, že je vo veľkej finančnej a časovej tiesni, a preto urýchlene potrebuje požičať čo najviac peňazí. Účel a ani výšku sumy jej nešpecifikoval,“ povedala Šimunková. Dodala, že seniorka vybrala zo svojho účtu 24-tisíc eur, ktoré odovzdala pri nemocnici na Kramároch „blízkemu priateľovi“ neterinho priateľa.

Podvodník sa podľa polície ozval opäť a seniorku žiadal o peniaze, ktoré potreboval na investovanie do zlata. Poškodená súhlasila a podľa jeho pokynov išla k smetiakom nachádzajúcich sa v blízkosti jej domu. Tam položila igelitku s hotovosťou 129-tisíc eur, priblížila.

Šimunková pokračovala, že zlodej opakovane žiadal od seniorky peniaze na investovanie do zlata. Tá opäť zabalila do igelitky ďalších 103-tisíc eur v hotovosti, ktoré následne uložila pri rovnakých smetiakoch. „Pri jednom z odovzdávaní peňazí seniorka vložila do igelitky aj platobnú kartu s PIN kódom, z ktorej jej páchatelia vybrali ďalších 19 900 eur z rôznych bankomatov v Prahe,“ povedala.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.